ScreenShots

نمای تقویم

تقویم بخش اصلی نرم افزار برای مدیریت و پیگیری رژیم غذایی٬ کالری مصرفی روزانه٬ تغییرات وزن٬ اندازه و مقایسه کالری مصرفی و کالری سوزانده شده در طول ماه است. در این نما کاربر می‌تواند با انتخاب یک روز از ماه به ژورنالهای غذا٬ فعالیت و اندازه آن روز دسترسی پیدا کرده و در صورت نیاز آنها را تغییر دهد. همچنین پیگیری تغییرات وزنی کاربر مستقیما در این نما صورت می‌گیرد.

همانگونه که مشاهده می‌شود٬ وجود ژورنالهای گوناگون در یک روز خاص با آیکونهای مربوط به غذا٬ ورزش٬ اندازه و همچنین وزنه برای تغییرات وزن٬ نشانه گزاری شده است. تغییرات و تناسب کالری مصرفی٬ سوزانده شده با در نظر گرفتن BMR فعلی کاربر نیز در پایین این قسمت قابل مشاهده است.

View

ژورنال غذا

ژورنال غذا بخشی است که در آن کاربر می‌تواند کلیه غذاهای مصرفی روزانه خود را وارد سیستم کند. با وارد کردن غذاهای مصرفی توسط واحدهای از پیش تعیین شده در نرم‌افزار٬ سیستم بطور اتوماتیک کلیه ریزمغذّیهای (Nutrients) موجود در غذا را محاسبه و به همراه مجموع روزانه آنها را به کاربر اعلان می‌دارد.

به این ترتیب کاربر می‌تواند به سادگی میزان کالری مصرفی و ریزمغذیهای (مانند چربی‌ها٬ کربو‌هیدراتها٬ ویتامینها و ...) مصرفی خود را در طول روز اندازه‌گیری و کنترل کند.

View

جستجوکننده غذا

جستجو کننده غذا قسمتی است که در اکثر بخشهای نرم‌افزار برای انتخاب غذا و وعده استفاده می‌شود. کاربر می‌تواند در این قسمت به سادگی غذای مورد علاقه خود را بر اساس نام٬ گروه غذایی و یا کالری مورد نیاز جستجو کرده و انتخاب نماید.

در این نرم افزار جدول ارزش غذایی 7413 غذای ساده و ترکیبی به همراه کلیه برندهای صنایع غذایی در کشور + بیش از 300 نوع غذای ایرانی و فرنگی به همراه دستور آشپزی آنها جمع آوری و گنجانده شده٬ که کاربر به سرعت می‌تواند از میان این مجموعه غذای دلخواه خود را انتخاب و به قسمت مربوطه اضافه کند.

View

ژورنال ورزش

در این قسمت کاربر می‌تواند تمامی فعالیتهای روزانه خود را وارد نرم‌افزار نماید. این به کاربر کمک می‌کند تا با در دست داشتن کالریهای مصرفی٬ حتی بدون توجه به برنامه‌های غذایی مختلف و با توجه به سطح BMR خود از یک الگوی مناسب برای اضافه یا کم کردن وزن پیروی کند.

به این ترتیب که اگر کالری دریافتی از غذاهای مختلفی که کاربر جذب می‌کند٬ از سطح BMR بیشتر نشود یا میانگین فعالیتهای انجام شده از سوی کاربر با میانگین کالری که از غذاهای مختلف دریافت می‌کند٬ یکی شود؛ وزن وی ثابت مانده و چنانچه این میانگین تغییر کند٬ وزن نیز تغییر می‌کند.

View

انتخاب نوع فعالیت

صفحه انتخاب نوع فعالیّت٬ برای انتخاب فعالیتهای مختلف موجود در نرم‌افزار استفاده می‌شود. بیش از 190 فعالیت عادّی و ورزشی به همراه ویژگیهای آنها در برنامه گنجانده شده٬ که کاربر می‌تواند به راحتی از میان آنها فعالیّت مورد نظر خود را انتخاب و براساس وزن فعلی و زمان انجام آن٬ کالری مصرفی را محاسبه و در نرم‌افزار منظور کند.

همچنین در صورت موجود نبودن یک فعالیّت خاصّ به سادگی می‌توان فعالیّت جدید را تعریف و در نرم‌افزار گنجاند.

View

تعریف فعالیت

در این بخش کاربر می‌تواند یک فعالیت یا ورزش جدید به برنامه اضافه کند. تعریف فعالیت به راحتی و براساس سرعت٬ زمان و اندازه آن فعالیت صورت می‌گیرد. پس از تعریف اولیه فعالیت٬ نرم‌افزار بطور اتوماتیک براساس وزن فعلی شخص و همچنین زمان انجام آن٬ کالری سوزانده شده را محاسبه و در ژورنال فعالیت مربوطه منظور می‌کند.

اگر منابعی برای مشخص کردن کالری٬ زمان٬ سرعت یا اندازه فعالیت در اختیار ندارید٬ می توانید از طریق سایتهایی که در بخش لینکها در نرم‌افزار آورده شده٬ فعالیت مورد نظر را یافته و اطلاعات مذبور را وارد نرم‌افزار نمایید. البته همانطور که قبلا گفته شد٬ تقریبا تمام فعالیتهای مورد نیاز (بیش از 190 فعالیت) در نرم‌افزار از قبل گنجانده شده است.

View

ژورنال اندازه

علاوه بر مدیریت و نگهداری سوابق مصارف غذایی و فعالیتهای انجام شده کاربر٬ این نرم‌افزار امکان ثبت سابقه اندازه ابعاد بدن را به کاربر می‌دهد. در بخش ژورنال اندازه٬ علاوه بر اینکه کاربر می‌تواند اندازه ابعاد بخشهای مختلف بدن خود نظیر دور گردن٬ دور سینه٬ دور شکم و ... در فواصل زمانی گوناگون ثبت کند٬ می‌تواند این اندازه‌ها را با اندازه‌های ثبت شده قبلی و بعدی مقایسه و پیشرفت خود را در کاهش یا افزایش سایز پیگیری کند.

همچنین بعد از ثبت این اطلاعات٬ کاربر قادر خواهد بود گزارشات متنوعی از این پیشرفت در قسمت نمودارها تولید یا چاپ کند.

View

تعریف غذای ساده

در این نرم‌افزار٬ غذای ساده به غذایی اطلاق می‌شود که که ترکیبی از غذاهای دیگر نباشد. به عنوان نمونه آرد٬ برنج٬ عسل٬ گوشت٬ ماست و ... هرکدام غذای ساده محسوب می‌گردند. در این بخش این امکان وجود دارد که اگر غذایی در برنامه موجود نبود٬ آنرا به نرم‌افزار اضافه کرد. بدین منظور کاربر می‌تواند به راحتی پس از تعریف غذای ساده٬ واحدهای غذایی مورد استفاده (مانند گرم٬ پیمانه٬ قاشق غذاخوری و ...)٬ دسته غذایی (مانند دسته گوشتها٬ لبنیات٬ حبوبات٬ ...) و مقادیر موجود برای هریک از ریزمغذیهای (مانند کالری٬ پروتئین٬ کربوهیدرات و ...) آن غذا را وارد کرده و سپس از آن غذا در قسمتهای دیگر برنامه نظیر ژورنال غذا٬ تعریف غذاهای ترکیبی یا تشکیل وعده‌های غذایی مختلف استفاده کند. در این نرم‌افزار جدول ارزش غذایی بیش از ۱۰۰۰ غذای ساده به همراه کلیه برندهای صنایع غذایی در کشور گردآوری شده٬ که کاربر می‌تواند بدون نیاز به دانستن این اطلاعات از آنها استفاده کند.

View

تعریف غذای ترکیبی

غذای ترکیبی٬ به غذایی اطلاق می‌شود که از مجموع چند غذای ساده دیگر تشکیل شده باشد. علاوه بر ویژگیهایی که برای غذای ساده قائل بودیم نظیر واحدهای غذایی٬ دسته غذایی و ریز‌مغذیها٬ در غذای ترکیبی بخشی برای وارد نمودن اجزای غذایی و دستور پخت وجود دارد.

برای نمونه همانطور که در تصویر مشاهده می‌شود خورش فسنجان از اجزای غذایی ساده‌ای نظیر پیاز٬ سیر٬ روغن٬ گردو٬ مرغ یا گوشت و ... تشکیل شده. با آنکه در این نرم‌افزار اطلاعات بیش از ۳۰۰ نوع خوراک ایرانی و فرنگی به همراه دستور پخت آنها وارد شده‌ است٬ کاربر می‌تواند به راحتی خوراک جدید تعریف کرده و یا خوراکهای موجود را بر حسب سلیقه خود تغییر دهد.

View

تعیین رژیم

در این بخش٬ کاربر می‌تواند براساس نیاز خود برای چاق یا لاغر شدن از نرم‌افزار بر‌اساس کالری مورد نیاز خود رژیم غذایی یا برنامه غذایی دریافت کند. در اینجا نرم‌افزار ابتدا٬ براساس میزان وزنی که کاربر می‌خواهد در یک ماه افزایش یا کاهش دهد و در نظر گرفتن سطح فعالیت بدنی او سطح کالری مصرفی روزانه کاربر را تعیین می‌کند. سپس با استفاده از وعده‌ها و غذاهای مختلف و گوناگونی که توسط متخصصین رژیم غذایی در نرم‌افزار گنجانده شده برنامه‌ای مناسب کاربر برای تعداد روزهای درخواستی تعیین می‌کند.

کاربر به راحتی می‌تواند رژیم تولید شده را براساس نیاز و تعداد وعده‌های غذایی که در روز مصرف می‌کند تغییر دهد و همزمان درصد کالری جذب شده از غذاها در هر وعده را مشاهده کند.

View

تعیین BMI

شاخص توده بدن یا همان BMI یک شاخص آماریست که قد و وزن شخص را با‌هم مقایسه می‌کند. هرچند در این شاخص٬ درصد چربی لحاظ نمی‌شود٬ اما ابزار خوبی برای تخمین وزن متناسب با قد است.

کاربر با وارد کردن قد و وزن خود در این قسمت می‌تواند شاخص BMI خود را محاسبه کرده و با توجه به نمودار نمایش داده شده در نرم‌افزار محدوده وزن نرمال خود را مشاهده کند. این قسمت علاوه بر داشتن جنبه اطلاعی برای تعیین وزن هدف در پروفایل کاربر بکار می‌رود.

View

تعیین BMR

حتی زمانی که در تخت دراز کشیده‌اید و هیچ کاری انجام نمی‌دهید٬ بدن شما به مقدار مشخصی کالری نیاز دارد. این همان میزان کالری است که بدنتان لازم دارد تا قلب٬ شش‌ها٬ کلیه‌ها و تمامی اندامتان درست کار کنند.

در این بخش نرم‌افزار با استفاده از اطلاعات وارد شده کاربر نظیر سن و وزن فعلی٬ نرخ بنیانی سوخت ساز (BMR) را برای کاربر تعیین می‌کند. مقدار معین شده علاوه بر اینکه جنبه اطلاعی برای کاربر دارد٬ در بخشهای مختلف نرم‌افزار نظیر بالانسِ تقویم روزانه و یا تعیین رژیم غذایی استفاده می‌شود.

View

تعیین کالری مورد نیاز روزانه

این ابزار به کاربر این امکان را می‌دهد تا بتواند براساس نرخ بنیانی سوخت و ساز خود (BMI) - که تابعی از سن و وزن و سطح فعالیت بدنی او می‌باشد - و مشخص کردن میزان دلخواه افزایش یا کاهش وزن٬ میزان کالری که باید در طول یکماه هر روز رعایت کند تا به وزن دلخواه برسد را مشخص کند.

این بخش نیز علاوه بر داشتن جنبه اطلاعی برای کاربر در تعیین رژیم غذایی توسط نرم‌افزار استفاده می شود.


View

تعیین میزان چربی بدن

وزن یک انسان از عوامل مختلفی تشکیل شده است که ماهیچه‌ها٬ چربی‌ها٬ ارگان‌ها و ... بعضی از عوامل هستند. با استفاده از این ابزار کاربر می‌تواند مشخص کند که چه میزان از وزن بدنش را ارگانها٬ استخوانها٬ ماهیچه‌ها و چقدر از آنرا چربی تشکیل می‌دهد. لازم به ذکر است که درصد چربی کمتر از ۴٪ نیز خطرناک بوده و امکان پارگی عضلات با این درصد چربی زیاد است؛ زیرا این چربی است که بافت بین عضلانی را به وجود می‌آورد.

با مشخص کردن اطلاعات فیزیکی توسط کاربر٬ نرم‌افزار در این قسمت بطور اتوماتیک میزان درصد چربی بدن را محاسبه کرده و آنرا با محدوده نرمال مقایسه کرده و در نموداری مانند نمودار فوق نمایش می‌دهد. شایان ذکر است که فاکتورهای اندازه‌گیری درصد چربی بسته به جنسیت کاربر متفاوت خواهد بود.

View

نمودار تغییرات وزن بدن

با استفاده از این بخش کاربر می‌تواند گزارش پیشرفت تغییرات وزنی خود را در قالب نمودارهای مختلف (خطی٬ منحنی٬ سطحی٬ ستونی و ...) مشاهده کند. برای اینکار کافیست کاربر فقط بازه زمانی مورد نظر خود را مشخص کرده و گزارش پیشرفت را مشاهده کند. همچنین در این نمودار می‌توان تغییرات را با وزن هدف مقایسه کرد.

View

نمودار میزان مصرف مواد مغذی

با پر کردن روزانه ژورنال غذا٬ نرم‌افزار نه‌تنها کلیه سوابق مصرف روزانه موادغذایی را ثبت و نگهداری می‌کند٬ بلکه سابقه مصرف کلیه ریز‌مغذیهای مصرف شده را (بیش از 60 ریز‌مغذی) نیز ثبت می‌کند.

توسط نمودار مصرف ریزمغذیها٬ کاربر می‌تواند به راحتی تغییرات در مصرف ریز‌مغذیهای ثبت شده در نرم‌افزار را طی یک بازه زمانی مشخص در قالب نمودارهای مختلف بررسی مشاهده و یا چاپ کند.
View

نمودار تغییرات اندازه ابعاد بدن

از آنجایی که کاربر می‌تواند در مقاطع مختلف زمانی کلیه سایزهای خود را در نر‌م‌افزار صدف دایت ثبت کند٬ سابقه کلیه تغییرات و میزان پیشرفت کاربر در نرم‌افزار موجود است.

بوسیله نمودار تغییرات اندازه ابعاد بدن٬ کاربر می‌تواند به سادگی تغییرات و پیشرفت خود را در کاهش و یا افزایش سایز بخشهای مختلف بدن خود مشاهده و پیگیری کند. این بخش بخصوص برای ورزشکاران و کسانی که پیگیر تناسب اندام خود هستند٬ مفید است.View

مدیریت قسمتهای مختلف

در این بخش کاربر به امکانات مختلف متنوع مدیریتی نرم‌افزار دسترسی دارد. از تغییر ریزمغذیهای نمایش داده‌شدهِ پیش‌فرض در نرم‌افزار تا امکان تهیه نسخه پشتیبان٬ تغییر پروفایل و تغییر اطلاعات پایه (تغییر واحدها٬ رژیمها٬ گروهها و ...)٬ در این قسمت قابل دسترسی و تغییر هستند.

View

تعیین ریزمغذیهای پیش فرض

یکی از امکانات مدیریتی نرم‌افزار تغییر نمایش ریز‌مغذیهای پیش‌فرض و مجموع آنها در قسمتهای مختلف نرم‌افزار می‌باشد.

در این قسمت کاربر می‌تواند بسته به نیاز خود ۱۰ ریز‌مغذی از ریزمغذیهای (بیش از 60 ریز‌مغذی) مهم بکار برده در رژیم غذایی خاص خود را تعیین و دنبال کند. به عنوان نمونه اگر رژیم غذایی کاربر بر اساس مصرف کربو‌هیدرات هست وی می‌تواند ریز‌مغذیهای مربوط و موثر در هرم غذایی خود را انتخاب و دنبال کند.View

ویرایش اطلاعات پایه

بسیاری از اطلاعات پایه بکار رفته در نرم‌افزار قابل تغییر می‌باشند. هرچند بسیار سعی شده هنگام طراحی و جمع‌آوری این اطلاعات در جامعیت و کامل بودن آنها نهایت دقت رعایت شود؛ با این حال دست کاربر در اضافه کردن یا تغییر این اطلاعات باز گذاشته شده است.

به عنوان نمونه اکثر واحدهای بکار رفته هنگام تعریف مواد غذایی منطبق بر عمومیت آنها در نظر گرفته شده٬ اما کاربر می‌تواند بسته به نیاز خود واحد جدیدی را تعریف و یا واحدهای موجود را تغییر دهد.View

راهنمای کامل در تمام قسمتهای برنامه

به منظور سهولت استفاده از نرم‌افزار و جلوگیری از سردرگمی کاربر٬ کلیّه قسمتهای طراحی شده نرم‌افزار دارای راهنمای استفاده هستند که به راحتی و با کلیک بر‌روی آیکون راهنما قابل مشاهده و حتی چاپ هستند.

همچنین یک راهنمای جامع و قدم به قدم نیز بالغ بر ۱۳۰ صفحه مصور و یک دی‌وی‌دی فیلم آموزشی قابل پخش در کلیه دی‌وی‌دی پلیر‌های خانگی بهمراه نرم‌افزار در نظر گرفته شده تا حتی کاربران تازه‌کار و نا آشنا با کامپیوتر هیچ مشکلی در استفاده از نرم‌افزار نداشته باشند.View

پروفایل کاربر

یکی از بخشهایی که کاربر از همان ابتدای شروع کار با نرم‌افزار با آن ارتباط دارد٬ تنظیم پروفایل کاربری است. در این قسمت اطلاعات اولیه کاربر فعلی نرم‌افزار نظیر نام٬ سن٬ جنسیت و ابعاد فیزیکی (نظیر قد و وزن) از کاربر دریافت شده و سپس با توجه به BMI و BMR وزن ایده‌آل برای کاربر هدف‌گزاری می‌شود.

این اطلاعات در طول استفاده از برنامه قابل تغییر است و با اعمال تغییرات (به عنوان مثال تغییر وزن هدف) نرم‌افزار از اطلاعات جدید استفاده می‌کند.View

منابع و قدر دانی

در انتها لازم می‌دانیم تصویری از بخش منابع به عنوان قدردانی از تنی چند از عزیزانی که در پیمودن این مسیر ما را یاری دادند درج کنیم چرا که بدون این کمکها تهیه این نرم‌افزار میسر نبود.


View
NextProject NextProject NextProject NextProject NextProject NextProject NextProject NextProject NextProject
Mr. Mendy Cheung, General Manager of rolex replica Greater China, said: "Zenith has been traveling all the way with the flight dream of replica watches mankind." It is a pleasure for the two flight attendants to attend and share their most real experiences and feelings. Dialogue fearless and brave, feel the charm of flying and spirit in this I also hope that the new release of rolex replica watches the real force when the pilot series TYPE 20 special edition watch can evoke the hearts of fake rolex all people chasing the sky and the ideal."